Bądź na bieżąco

DVB-T po staremu

Komunikat TVP:

Szanowni Państwo!

Telewizja Polska S.A. informuje, że od 9 czerwca br. TVP Sport znowu będzie nadawany w rozdzielczości obrazu HD z multipleksu trzeciego(MUX 3), a TVP Rozrywka zostanie przeniesiona na multipleks ósmy (MUX8) Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

W związku z poprawą sytuacji pandemicznej w Polsce na mocy porozumienia zawartego przez Telewizję Polską i Ministerstwo Edukacji Narodowej, z dniem 29 maja br. projekt „Szkoła z TVP” został oficjalnie zakończony. Audycje edukacyjne dla uczniów przestały być emitowane na antenach TVP Sport,TVP Rozrywka oraz TVP HD.

W związku z tym, że organizatorzy wydarzeń sportowych zapowiedzieli w ciągu najbliższych dni przywrócenie niektórych rozgrywek sportowych - m.in. wznowione zostały rozgrywki Ekstraklasy w piłce nożnej - znaczącemu wzbogaceniu ulegnie oferta programowa stacji TVP Sport, a co za tym idzie zwiększy się liczba widzów w całej Polsce przed telewizorami.

Telewizja Polska zdecydowała się przywrócić pierwotny standard nadawania TVP Sport, czyli rozdzielczość obrazu HD z multipleksu trzeciego i jednocześnie przesunąć program TVP Rozrywka na multipleks ósmy, tym samym zaprzestając nadawania TVP HD z multipleksu ósmego.

Wraz  z realizacją  inicjatywy „Szkoła z TVP” od marca br. dokonano zmian  w ramówkach i dostępności kanałów TVP Sport, TVP Rozrywka i TVP HD w telewizji naziemnej: kanał TVP Rozrywka został wprowadzony na multipleks trzeci dzięki obniżeniu rozdzielczości obrazu TVP Sport do SD, natomiast kanał TVP HD został wprowadzony na multipleks ósmy w jakości SD w miejsce TVP Rozrywka.

Od 9 czerwca  kanał  TVP Sport ponownie nadawany będzie z multipleksu trzeciego w jakości obrazu HD a kanał TVP Rozrywka będzie dostępny na multipleksie ósmym zastępując tym samym TVP HD, które nie będzie już dostępne w ramach NTC.

Poniżej informacja od SAT FILM:

Powyższe oznacza powrót do stanu przed zmianami, które nastąpiły pod koniec marca.
Aktualny wykaz kanałów, w tym dostępność kanałów na poszczególnych MUX’ach, dostępny jest na naszych stronach.

Jesteś zainteresowany ofertą?

Zostaw numer, oddzwonimy!

Jesteś zainteresowany ofertą?

Zostaw numer, oddzwonimy!

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane