Bądź na bieżąco

Standard 5G w sieci SAT FILM

Z przyjemnością informujemy, że prace związane z wprowadzeniem standardu 5G w sieci SAT FILM zostały zakończone w maju 2020r. Tym samym informujemy o uruchomieniu standardu 5G dla użytkowników naszej sieci. Obecnie zasięg sieci 5G jest dostępny dla abonentów korzystających z sieci SAT FILM w takich miastach jak: Gdańsk, Szczecin, Poznań, Warszawa, Łódź, Wrocław oraz Katowice.

Ilość urządzeń dostępnych na polskim rynku stale rośnie. Poniżej prezentujemy te (stan na 18.11.2020r), które mogą już wspierać 5G w sieci SAT FILM:

- smartfon HUAWEI P40

- smartfon HUAWEI P40 PRO

- smartfon HUAWEI P40 Lite 5G

- smartfon HUAWEI MATE XS

- router HUAWEI CPE 2

- smartfon ZTE Axon 11 5G

- smartfon MOTOROLA Edge

- smartfon MOTOROLA moto g 5G plus

- smartfon MOTOROLA razr 2 5G

- smartfon Samsung Galaxy A51 5G

- smartfon Samsung Galaxy S20 FE 5G

Co to jest standard 5G?

Standard 5G to sieć komórkowa najnowszej generacji, zapewniająca dużo szybsze połączenie z Internetem, a także dużo mniejsze opóźnienia. Sieć 5G charakteryzuje się również dużo większą pojemnością w porównaniu do poprzednich generacji. Obecnie istniejąca sieć LTE może jednocześnie połączyć się do miliona urządzeń na każde 500km kwadratowych. Sieć 5G pozwoli na podłączenie miliona urządzeń na każdy 1km kwadratowy.

Czy standard 5G jest bezpieczny?

Tak, obecnie funkcjonująca sieć 5G budowana jest w oparciu o już istniejące rozwiązania techniczne, które były stosowane w LTE. Budowa sieci 5G odbywa się  w oparciu o istniejące przepisy prawa dotyczące promieniowania elektromagnetycznego przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Cyfryzacji.


Więcej informacji na ten temat można uzyskać TUTAJ

Jesteś zainteresowany ofertą?

Zostaw numer, oddzwonimy!

Jesteś zainteresowany ofertą?

Zostaw numer, oddzwonimy!

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane