Bądź na bieżąco

RCS już w SAT FILM

RCS – następca SMS i MMS

RCS (Rich Communication Services) to multimedialny następca wiadomości SMS i MMS, nazywany także standardem “SMS 2.0” jest już dostępny na polskim rynku. Androidowe “Wiadomości” posiadają funkcje porównywalne do rozbudowanych komunikatorów internetowych, takich jak np. popularny Messenger, czy wykorzystywany w telefonach z systemem iOS iMessage. Konfiguracji standardu RCS dokonuje się w oparciu o numer telefonu, dlatego nie ma potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji czy tworzenia nowych kont w usługach. Wiadomości RCS wysyłane są przez Wi-Fi lub sieć komórkową, dlatego nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów (za wyjątkiem tych związanych z transmisją danych).

RCS w sieci SAT FILM

Sieć SAT FILM uruchomiła wsparcie dla usługi RCS, która pozwala na wysyłanie wiadomości tekstowych i multimedialnych w łatwy sposób, bez konieczności korzystania z komunikatorów. Usługa dostępna jest na urządzeniach z systemem Android - aby ją uruchomić, należy pobrać aplikację ze sklepu Google Play.

TUTAJ znajdziesz instrukcję, jak skonfigurować swoje urządzenie aby korzystać z RCS

Co zyskujesz dzięki RCS?

- Kilkadziesiąt razy dłuższe wiadomości tekstowe

- możliwość przesyłania zdjęć i wideo w dobrej jakości

- tworzenie rozmów grupowych,

- wysyłanie popularnych GIF-ów

- śledzenie na żywo, kiedy odbiorca odczytał i czy jest w trakcie odpowiadania na wiadomość.

Pojedyncza wiadomość RCS może mieć maksymalną objętość 105 MB, co wykracza daleko ponad stosowane dotychczas MMS-y. Dodatkową zaletą standardu RCS jest możliwość prowadzenia grupowych konwersacji, podczas których można przesyłać dowolne pliki.

Wiadomości RCS w założeniu mają być odpowiedzią na największe ograniczenia SMS-ów, a dzięki rozbudowanej funkcjonalności i braku pobierania dodatkowych opłat – doskonałą alternatywą dla MMS-ów.

Jesteś zainteresowany ofertą?

Zostaw numer, oddzwonimy!

Jesteś zainteresowany ofertą?

Zostaw numer, oddzwonimy!

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane