O nas

SAT FILM od początku swojego funkcjonowania jest w ścisłej czołówce telewizji kablowych w Polsce. Wśród setek podobnych firm należy do elitarnej grupy kilku, które stosują najnowocześniejsze technologie.

Nie znaczy to byśmy gonili za nowinkami technicznymi. Śledzimy na bieżąco sytuację. Jeżeli jakieś nowatorskie rozwiązanie sprawdzi się na polskim gruncie, idziemy natychmiast śladem firmy, która wprowadziła je jako pierwsza. W ten sposób nasi abonenci nigdy nie ponoszą najmniejszego nawet ryzyka pogorszenia jakości odbioru programów.

Mamy się czym pochwalić - wymienimy najważniejsze osiągnięcia minionego okresu. SAT FILM jako trzecia firma w Polsce (na ponad tysiąc ówcześnie istniejących) zastosował przesył sygnału telewizyjnego za pomocą światłowodów. Jest jedyna telewizją kablową wśród innych o podobnej wielkości, która posiada własne urządzenia do łączenia i pomiaru światłowodów oraz cyfrowy analizator widma telewizyjnego.

Należymy do grona kilku firm, które stosują zdalne zasilanie sieci kablowej w celu wyeliminowania braków odbioru w obrębie całych budynków. Jako druga telewizja kablowa uruchomiliśmy transmisję kanału Discovery Channel. Pierwsi rozpoczęliśmy oferowanie Canal Plus Multiplex.

Trudno jest w krótkim tekście opisać ogrom zmian, które zaistniały w sieci telewizji kablowej SAT FILM. Funkcjonująca w chwili obecnej multimedialna sieć zupełnie nie przypomina tej sprzed kilkunastu lat. Jest całkowicie nowa, a została wybudowana na terenie całego miasta w ciągu ostatnich kilku lat, tak sprawnie, że wielu abonentów nawet tego nie zauważyło. Należy ona do najnowocześniejszych w Europie. Jej stworzenie wymagało demontażu sprawnych jeszcze urządzeń, ponieważ postęp technologiczny jest tak wielki, że sprzęt elektroniczny starzeje się o wiele szybciej od nas.

Głównym nośnikiem sygnału telewizyjnego i radiowego oraz transmisji danych są kable światłowodowe, które zastąpiły kable miedziane. Zmiana ta spowodowała znaczącą poprawę jakości odbioru oraz wyższą niezawodność sieci jako całości.

Jesteś zainteresowany ofertą?

Zostaw numer, oddzwonimy!

Jesteś zainteresowany ofertą?

Zostaw numer, oddzwonimy!

To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane